Fabrika vode i sokova "Heba" iz Bujanovca u ovoj godini planira da tržištu isporuči 56 miliona litara različitih napitaka. Plan isporuke napitaka "Hebe" za 2011. godinu je za 35 odsto veći nego 2009. godine od kada je novi vlasnik "Nektar" iz Bačke Palanke. Prošle godine fabrika "Heba" isporučila je 43 miliona litara gazirane i negazirane vode i sokova, što je povećanje od pet odsto u odnosu na poslednju godinu pred privatizaciju. Ispoštovana je osnovna obaveza da se prilikom kupovine fabrike zadrži osnovna delatnost jer "Heba" je brend koji ima ustaljeni kvalitet koji se ne menja, naročito prepoznatljiv na jugu Srbije, ali i u ostalim krajevima iako je konkurencija na našem tržištu sa četrdesetak fabrika voda izuzetno velika. U saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje od privatizacije u aprilu 2009. godine do danas broj radnika "Hebe" smanjen je na ukupno 178, pri čemu se 279 dobrovoljno javilo za socijalni program...
Fabrika vode i sokova "Heba" iz Bujanovca u ovoj godini planira da tržištu isporuči 56 miliona litara različitih napitaka, kazao je direktor fabrike Milovan Ranković.
On je kazao da je plan isporuke napitaka "Hebe" za 2011. godinu za 35 odsto veći nego 2009. godine od kada je novi vlasnik "Nektar" iz Bačke Palanke.
Prema rečima Rankovića, prošle godine fabrika "Heba" isporučila je 43 miliona litara gazirane i negazirane vode i sokova, što je povećanje od pet odsto u odnosu na poslednju godinu pred privatizaciju.
"Ispoštovali smo osnovnu obavezu da prilikom kupovine fabrike zadržimo osnovnu delatnost jer 'Heba' je brend koji ima ustaljeni kvalitet koji se ne menja, naročito prepoznatljiv na jugu Srbije, ali i u ostalim krajevima iako je konkurencija na našem tržištu sa četrdesetak fabrika voda izuzetno velika", kazao je Ranković Beti.
On je naveo da je u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje od privatizacije u aprilu 2009. godine do danas broj radnika "Hebe" smanjen na ukupno 178, pri čemu se 279 dobrovoljno javilo za socijalni program, dok je 38 radnika proglašeno tehnološkim viškom tako što su ukinuta njihova radna mesta.
"Na takav korak smo bili prinuđeni, jer sa ovakvom vrstom proizvodnje i ovakvim prihodima 178 je optimalan broj radnika koji je za 'Hebu' potreban, a za radnike kojima je prošle nedelje prestao radni odnos obezbeđene su otpremnine i sa time su upoznati i sindikati", rekao je Ranković.
Prema njegovim rečima u trenutku kada je "Nektar" kupio bujanovačku fabriku vode, "Heba" je imala 120 miliona dinara gubitaka, 100.000 evra kredita koji je bio podignut da bi mogle da se isplate plate i 50 miliona dinara sudskih troškova.
"Osim što su sve te obaveze namirene isplaćeno je i 180 miliona dinara za socijalni program što su sve obaveze koje je 'Nektar' kupovinom 'Hebe' preuzeo", kazao je Ranković.
Pored povečanja proizvodnja hebinih standardnih proizvoda, Ranković je naveo i da su lansirana dva nova proizvoda, gazirana voda u staklenim flašama od po 250 i 750 mililitara.